Niekingas melas be ribų

liepos 2nd, 2010 by Euristarchas

Melas niekada neturintis ribų

(c) TroyHolden

Ir žinote, visgi aš tikrai albai myliu diskusijas. Diskusijas, kurios kartais virsta karštais ginčais, kurie neiškelia jokios galutinės išvados ar tiesos. Nepriklausomai nuo to mėgstu diskutuoti ir ginčytis. Išgirsta kito žmogaus nuomonė, kurios išraišką kartais reikia paprovokuoti yra vienas įdomiausių dalykų gyvenime ir visame bendravime su žmonėmis. Neneigsiu ir to, kad kartais daugiau dėmesio skiriu provokacijoms, o ne pačiai diskusijos esmei.

Na, o, bet, tačiau šį kartą aš ne apie diskusijas/ginčus. Įkvėsptas vienos iš šiandienos diskusijų norėčiau Jums skaitytojai papasakoti savo nuomonę apie melą. Melą visokį ir gerą, ir blogą, galite vadinti jį kaip norite. Melas, turėdamas bet kokį pavadinimą man visada išlieka melu ir sakykite ką norite – melas yra melas.

Melavau tik todėl, kad nenorėjau įskaudinti artimo…

Vos išgirdęs šią frazę iškart žagtelėjau ir negalėjau patikėti, kad žmogus galėjo man taip pasakyti. Meluoti ir neįskaudinti žmogaus? Ar tai nėra visiškas antagonizmas? Galbūt ir meluodamas neįskaudinsi svetimo žmogaus(nors tokiam melui taip pat nepritariu), bet neįskaudinti artimo meluojant yra tiesiog neįmanoma.

Visų pirma reikėtų pasakyti, kad melas anksčiau ar veliau išaiškėja, įpatingai tarp tų žmonių su kuriais tenka bendrauti kasdien ar jus supa ta pati aplinka. Kitaip yra neįmanoma. Arba jūs pats netyčia įsiduosite ir visai to nenorėdamas pasakysite tikrąją tiesą arba iš aplinkinių žmonių bus sužinoma tikroji tiesa, nors ir po keletos metų. Ir norite pasakyti, kad tiesa išaiškinta po ilgo laiko tarpo yra mažiau skausminga? Jeigu taip manote, drįsiu su jumis nesutikti!

Jeigu būtumėte tiesą pasakę vakar, užvakar ar bet kurią kitą minutę kada pamelavote, žmogui būtų užtekę išgyventi tiesos skausma, tačiau praėjus kuriam laikui skausmas dėl tiesos yra nemažesnis. Prie jo dar prisijungia ir kitas jausmas – išdavystė. Ar jūs bent suvokiate, kad artimajam sužinojus apie visas jūsų melagystes labai pagrįstai kils abejonė ar jis dar gali jumis pasitikėti. Pastatykite save pačius į tokią situaciją ir pabandykite įsivaizduoti, kad tik praėjus kuriam laikui sužinote apie vieno iš artimiausių žmonių melagystę. Kaip jūs tada jaustumėtės? Laimingas, patenkintas, ramus? Ar piktas ir abejojantis, kad vis dar galite pasitikėti tuo, kurį laikėte artimu?

Egoiste, tu egoiste…

Manau, kad dar reikėtų sugrįšti prie to, kad meluojama tik siekiant gero ir nenorint įskaudinti savo artimo. Pykite, nepykite, bet aš taip pat netikiu tais, kurie taip sako. Kaip jau minėjau ankstesnėse pastraipose melas anksčiau ar vėliau išlenda į dienos šviesą, o tada jūsų artimas nesijaučia nei truputį laimingesnis dėl to, kad jam melavote, nors jau ir daug vandens nutekėjo nuo to momento kai jūs pamelavote.

Žinote, pasakysiu atvirai: mele įžvelgiu tik egoizmą! Taip, taip ir nekitaip. Žinau, kad dabar turėčiau išvįsti daugybę susiraukusių veidų ir sakančių: ką tu čia nusikalbi? Galite pykti, galite teisti, bet tikrai laikausi tokios nuomonės. Pabandysiu kuo sklandžiau paaiškinti kodėl aš pasilieku prie tokios nuomonės.

Pasikartosiu ir trečią kartą, kad melas išaiškėja ir vis tiek skaudina žmogų. O tai jau kuo puikiausiai parodo, kad melu nuo nieko neapsaugosite savo artimo ir nesugebėsite jo neįskaudinti. Bet kiek galima kartotis, reikėtų prisiminti ir kitus dalykus. Ko jūs siekiate meluodamas? Galbūt ir nevisais atvejais, bet dauguma tai tikrai jūs meluodamas vengiate akistatos su tikrąja akistata ir tikrąja jums artimų žmonių reakcija. Prisipažinkite, kad jums nebaisu pasakyti tiesą, kad jūs sudaužėte telefoną pametę jį iš kišenės, bet būtų pakankamai baisu pasakyti, kad šiandieną neturite telefono, nes palikote jį pas savo meilužę(-į). Ar ne tiesą sakau?

Būtent todėl ir vadinu melą viena iš baimės formų. Juk būtent todėl ir yra meluojama, nes bijoma atsistoti akis į akį su tiesa ir žmogumi kurį nuliūdintų jūsų sakomi žodžiai. Labai puikiai žinau kokia stipri yra ta baimė ir kaip ji masina vengti aštresnių temų ar visiškai atviros tiesos. Nemanykite, kad pats niekada nesu tos baimės pajutęs. Esu ir ne kartą teko pameluoti dėl drąsos stokos. Bet žinote ką galiu pasakyti? Perlipkite per šią baimę vieną, antrą ir trečią kartą, pamatysite, kad ketvirtas kartas nebėra toks baisus, nes po kelių tiesos pasakymų labai puikiai suvoksite kurie žmonės ištiesų jus supranta ir kuo puikiausiai sugeba susitvarkyti su kylančiu skausmu.

Kada jau susidursite su ta atvira tiesa ji nebebus tokia baisi, nes iš tiesų baisiausia yra tai kas nepažįstama, o tai ką pažįstate nebėra taip jau baisu. Susipažinkite su skausmingomis tiesos akimirkomis ir jos taps puikiai pažįstamomis ir nebetaip aklinai baisingos.

Džiuginančio melo niekada nebūna

Turbūt su tokia antrašte ir reiktų pabaigti savo įrašą, nes ji kuo puikiausiai atspindi visas mano mintis išpasakotas šiame įraše. Tiesa kritikams iškart norėčiau pasakyti, nepulkite manęs kritikuoti ir sakyti, kad apsimetu šventuoju. Tikrai ne, esu gyvenime ne kartą pamelavęs ir kiekvieną kartą meluodamas darau tai su skausmu, bet reikia pripažinti, kad tiesiog tiesai esu nepakankamai drąsus arba brangus. Lygiai taip pat nesmerkiu ir tų kurie retkarčiais pameluoja, tiesiog norėčiau paskatinti visus mažiau meluoti ir kiekvieną kartą prieš tai padarant labai gerai pagalvoti ar pats po tokio melo dar sugebėtumėte pasitikėti savo artimu ir ar būtumėte laimingi jeigu jums taip būtų meluojama?

Šie klausimai dauguma atvejų padeda įveikti baimes ir paskatina daug atviriau pasakyti tiesą.

, ,

  • Komentarai išjungti - Niekingas melas be ribų
  • Posted in Vertybės

Comments are closed.

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Uždaryti
Eiti prie įrankių juostos